Një i vdekur dhe 2 mijë e 943 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 2 mijë e 943 raste të reja me COVID-19

Një person ka vdekur nga infektimi me COVID-19, ndërsa 2 mijë e 943 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 në 24 orëshin e fundit. Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK).

Njoftimi i plotë:

21 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.467 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.737.417 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 799.939 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Deri më sot janë dhënë 44.143 doza përforëcuese dhe 4.813 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

ℹ Nga 11.563 testime, 2.943 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.


ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.                                                                                                  

ℹ Sot janë shëruar 317 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 159.890.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 12.396.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Lexo edhe

Video

2 Comments

  • […] masat e reja antiCOVID-19Policia me angazhime të shtuara në zbatimin e masave anti COVID (Foto)Një i vdekur dhe 2 mijë e 943 raste të reja me COVID-19​ShSKUK: 80 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë, 40 post- CovidMbi 9 mijë raste aktive […]

  • […] miratoi masat e reja anti-COVID (Dokument)Një i vdekur dhe 2 mijë e 943 raste të reja me COVID-19Hyjnë në fuqi nesër, ja masat e reja anti-COVID​ShSKUK: 80 pacientë të konfirmuar me Covid-19 […]

Komentet janë të mbyllura.