Një i vdekur dhe 15 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 15 raste të reja me COVID-19

Një person ka vdekur në Kosovë si shkak infektimit me koronavirusi. Ndërsa siç njofton Ministria e Shëndetësisë bazuar në të dhënat e IKSHPK-së, janë shënuar 15 raste të reja me COVID-19.

Njoftimi i plotë:

#Bashkëiadalim

20 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.927 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 324.107 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 93.551 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 2.144 testime, 15 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.


ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 11 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.549.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 107.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Lexo edhe

Video