Një i prekur me koronavirus në gjendje të rëndë në Infektivë

Një i prekur me koronavirus në gjendje të rëndë në Infektivë

Tetë pacientë të prekur me COVID-19 janë të hospitalizuar në Klinikën Infektive në QKUK.


Prej tyre, katër raste janë në gjendje stabile, dy raste po trajtohen në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, ndërsa dy raste janë në repartin e Mjekimit Intensiv ku njëri pacient është në gjendje kritike.

Në repart vazhdon trajtimin edhe një pacient, i cili ka rezultuar negativ në testimin e fundit për Covid-19.

Lexo edhe

error: