Një femër në Ferizaj godet me thikë të dashurin

Një femër në Ferizaj godet me thikë të dashurin

Një femër ka goditur me thikë të dashurin e saj, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Rasti sipas Policisë ka ndodhur në Ferizajn teksa thuhet se viktima dhe e dyshuara kanë pranuar tretman mjekësor pasi që edhe e dyshuara kishte lëndime trupore dhe ishte e shqetësuar.


Me vendim të prokurorit pas intervistimit e dyshuara dërgohet në mbajtje. 

“Është arrestuar e dyshuara femër kosovare, pasi që e njëjta për shkaqe xhelozie e ka therur me një mjet të mprehtë-thikë viktimën mashkull  kosovar të dashurin e saj. Viktima dhe e dyshuara kanë pranuar tretman mjekësor pasi që edhe e dyshuara kishte lëndime trupore dhe ishte e shqetësuar. Me vendim të prokurorit pas intervistimit e dyshuara dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës. 

Lexo edhe

Video