Një çerek i mbetur mes Danimarkës e Kosovës, ky është rezultati

Një çerek i mbetur mes Danimarkës e Kosovës, ky është rezultati

Momentalisht, është duke u zhvilluar përballja mes Kombëtares së Danimarkës dhe asaj të Kosovës, ku kjo e fundit e gjen vetën në disavantazh pas çerekut të tretë.

Ka përfunduar çereku i tretë në përballjen mes Danimarkës e Kosovës, ndeshja kjo në kuadër të rrethit të parë parakualifikues për FIBA Eurobasket 2025.


Kosova gjendet në disavantazh prej 23 pikëve, respektivisht, Danimarka po udhëheq me shifrat 76:53.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me shifrat 46:36 në të mirë të danezëve, ku këta të fundit çerekun e parë kryesonin 26:19, kurse në çerekun e dytë semafori tregonte 20:17 në të mirë të tyre.

Danimarka vazhdoi me paraqitje solide edhe në çerekun e tretë, në të cilin gjendej në epërsi të thellë prej 30:17.

Lexo edhe

Video