Nis seanca me një minutë heshtje për deputetin Adem Mikullovcin

Nis seanca me një minutë heshtje për deputetin Adem Mikullovcin

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nisur me apelin e kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani për t’iu përmbajtur rregullave të parapara nga institucionet e shëndetësisë.

Ajo ka shprehur ngushëllime qytetarëve që kanë humbur të dashurit e tyre për shkak të Covid-19.


Osmani ka mohuar zërat që deputetët nuk kanë miratuar projektligjet, duke thënë se ishte qeveria ajo që nuk I ka sjellur projektigjet.

Ndërkohë, deputetët kanë nderuar me një minutë heshtje deputetin dhe artistin Adem Mikullovcin.

Lexo edhe

Video

error: