Nis përballja vendimtare ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë në “Air Albania”

Nis përballja vendimtare ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë në “Air Albania”

Ka filluar tashmë në stadiumin “Air Albania” ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë, e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”

Në grupin I kuqezinjtë renditen në vendin e dytë me 15 pikë, një më shumë se kundërshtari i sotëm që është në vendin e tretë.


Trajneri i Shqipërisë Edi Reja ka vendosur që në sulm të startoje me dyshen Uzuni dhe Maja, kurse sulmuesi më në formë Armando Broja është lënë në stol.

Ndeshja po zhvillohet në praninë e 22 mijë tifozëve.

Lexo edhe

Video

error: