Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Nis përballja Kosovë – Lituani

Nis përballja Kosovë – Lituani

Ka filluar ndeshja miqësore ndërmjet Kosovës dhe Lituanisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.


Temperaturat janë të ulëta, por terreni është në kushte të mira për zhvillimin e ndeshjes.

Kjo miqësore është një test për Kombëtaren e Kosovës para ndeshjeve kundër Suedisë dhe Spanjës, të vlefshme për Kampionatin Botëror 2022 në Katar. Kosova në këtë ndeshje paraqitet me fanella të reja të lansuara dje, me ngjyrë të zezë.

Lexo edhe

Video

error: