Nis ndeshjes Spanjë-Kosta Rikë

Nis ndeshjes Spanjë-Kosta Rikë

Ka nisur tashmë në stadiumin “Al Thumama” ndeshja ndërmjet Spanjës dhe Kombëtares së Kosta Rikës.

Përballja e sotme i takon xhiros së parë të Grupit E të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, grup ky në të cilin gjenden edhe Gjermania e Japonia, raporton KosovaPress.


Skuadrat e kanë nisur sfidën me formacionet e mëposhtme:

Spanja: Unai; Azpilicueta, Rodri, Laporte, Alba, Busquets, Gavi, Pedri; Ferran, Asensio, Olmo.

Kosta Rika: Navas, Oviedo, Calvo, Ëaston, Duarte, Fuller, Bennette, Tejeda, Borges, Campbell, Contreras.

Lexo edhe

Video