Nis ndeshja Zvicër-Kamerun

Nis ndeshja Zvicër-Kamerun

Ka nisur në stadiumin “Al Janoub Stadium”, ballafaqimi ndërmjet Zvicrës dhe Kamerunit, e vlefshme për grupin G të Kampionatit Botëror.

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka janë në fushë nga minuta e parë për t’i ndihmuar “helvetikët” që ta marrin fitoren e parë, raporton KosovaPress.


Në këtë grup bëjnë pjesë edhe Brazili dhe Zvicra, ndërsa të dy skuadrat kanë zbritur në fushë me formacionet e mëposhtme:

Zvicra: Sommer, Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez, Xhaka, Freuler, Shaqiri, Sow, Vargas, Embolo.

Kameruni: Onana, Fai, Castelletto, N’Koulou, Tolo, Oum Gouet, Anguisa, Hongla, Mbeumo, Choupo-Moting, Toko Ekambi.

Lexo edhe

Video