Nis konventa e PDK-së, duartrokitje për Krasniqin e Hoxhajn

Ka filluar punën Konventa e Jashtëzakonshme e Partisë Demokratike të Kosovës për zgjedhjen e kryetarit dhe lidershipit të ri.

794 delegatë do të vendosin se do të udhëheq partinë në dy vitet e ardhshme.


Deri më tani zyrtare është vetëm kandidatura e Memli Krasniqit.

Në shenjë simbolike e uniteti, Krasniqi dhe ish-ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK, Enver Hoxhaj hynë bashkë në sallë.

Me të hyrë ky i fundit në sallë, gjithë delegatët e mirëpritën me duartrokitje.

Lexo edhe

Video

error: