Nis furishëm derbi City-Liverpool, shënohet goli i parë

Nis furishëm derbi City-Liverpool, shënohet goli i parë

U desh të zhvilloheshin vetëm pesë minuta lojë që të ndryshonte rezultati në derbin e Premier Ligës ndërmjet Manchester Cityt dhe Liverpoolit.

Skuadra e Pep Guardiolas ka kaluar në epërsi me golin e mesfushorit Kevin De Bruyne që realizoi pas një goditje nga distanca e cila u devijua dhe përfundoi prapa krahëve të Alisson Becnker, raporton KosovaPress.


Ndryshe, City dhe Liverpooli janë duke luftuat kokë më kokë për titullin kampionë.

Lexo edhe

Video