Nis finalja e Ligës së Evropës ndërmjet Sevillës dhe Romës

Nis finalja e Ligës së Evropës ndërmjet Sevillës dhe Romës

Në stadiumin “Puskas Arena” në Budapest ka nisur finalja e Ligës së Evropës, kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në nivel klubesh në Evropë.

Sevilla dhe Roma po përballen për ta fituar këtë trofe mjaftë të rëndësishëm për historinë e këtyre dy skuadrave, raporton KosovaPress.


Në ndeshjen e fundit të zhvilluar, Sevilla u mposht 2:1 nga Real Madridi, sikurse Roma që u mposht me rezultat të njëjtë 2:1 nga Fiorentina.

Fakt interesant është që të gjitha 13 finalet e kaluar të Ligës së Evropës kanë parë një mesatare prej 2.92 golash për ndeshje.

Lexo edhe

Video