Nis finalja e Ligës së Evropës ndërmjet Frankfurtit dhe Rangers

Nis finalja e Ligës së Evropës ndërmjet Frankfurtit dhe Rangers

Ka nisur finalja e parë evropiane e këtij sezoni, ku dy skuadrat Eintracht Frankfurt dhe Rangers do të luftojnë në stadiumin “Ramon Sanchez Pizjuan” për trofeun e Ligës së Evropës.

Në rrugëtimin deri në finale, Frankfurti në çerekfinale e mposhti Barcelonën 4:3, kurse në gjysmëfinale e eliminoi Ëest Hamin me rezultat 3:1, përcjell KosovaPress.


Në anën tjetër, Rangers në çerekfinale e eliminoi Bragan me rezultat 3:2, kurse në gjysmëfinale e mposhti me rezultat të njëjtë, respektivisht 3:2, skuadrën e RB Leipzigut.

Ndeshja po zhvillohet në Sevilje të Spanjës

Lexo edhe

Video