Nis ballafaqimi ndërmjet Francës dhe Polonisë

Nis ballafaqimi ndërmjet Francës dhe Polonisë

Franca dhe Polonia do të luftojnë kokë më kokë për të siguruar një vend në mesin e tetë skuadrave më të mira në Kupën e Botës.

Ballafaqimi ndërmjet tyre pritet të jetë jashtëzakonisht interesant, sidomos për shkak të cilësive të mëdha që të dy kombëtaret i kanë në fazën ofanzive, raporton KosovaPress.


Kjo ndeshje tashmë ka filluar dhe skuadra kanë zbritur në fushë me formacionet e mëposhtme:

Franca: : Lloris, Kounde, Upamecano, Varane, Th.Hernandez, Rabiot, Tchouameni, Griezmann, Dembele, Giroud, Mbappe.

Polonia: Szczesny; Bereszynski, Glik, Kiëior, Cash; Frankoëski, Kaminski, Krychoëiak, Zielinski; Szymanski; Leëandoëski

Lexo edhe

Video