Ngjarjet e datës 8 prill

Ngjarjet e datës 8 prill

Mbahet mbledhja e Kuvendit të Komunës së Gjakovës.(Salla e madhe e Pallatit të Kulturës, ora 10:00)

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi dhe drejtori i Zyrës së KfW-së për Kosovë, Rene Escheman, do të nënshkruajnë dy marrëveshje grant. (Ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, ora 11:45)


Kryeministri në detyrë, Albin Kurti viziton komunën e Gjakovës, ku do të takohet me kryetarin e kësaj komune, Ardian Gjini. (Komuna, ora 12:20)

Mbërrin një kontigjent i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i Turqisë për institucionet e Kosovës, ku në pranim-dorëzim marrin pjesë Ambasadori i Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.( Aeroporti “Adem Jashari”, ora 15:45)

 

Lexo edhe

error: