Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ngjarjet e datës 4 shkurt

Ngjarjet e datës 4 shkurt

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, do t’i vizitojë specializantët në këto klinika të QKUK-së dhe në QKSUK:

08:30 – Në Qendrën Klinike Stomatologjike Universitare e Kosovës,

09:00 – në Klinikën e ORL-së,

09:30 -Në Klinikën e Gjinekologjisë,

10:00 -Në Klinikën e Pulmologjisë,

10:30 -Në Klinikën e Emergjencës,

11:00 -Në Klinikën e Anesteziologjisë

Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës, promovon botimin “Demografia e Kosovës” nga Hivzi Islami. (Salla e Akademisë, Prishtinë, ora 11:00)

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban takime zgjedhore në komuna të ndryshme:

Agjenda:

Ora-11:00- Homazhe ne kompleksin memorial Adem Jashari. (Prekaz, Skenderaj);

Ora-11:30- Takim zgjedhor. (Restorant “Freskia”, Skenderaj);

Ora- 13:00- Takim zgjedhor. (Restorant “Piano”, Vushtrri);

Ora- 15:10- Vizitë në fabrikën “Feis Com”. (Mitrovicë);

Ora-15:40- Homazhe në varrezat e Dëshmorëve. (Mitrovicë);


Ora-16:00- Tubim kryesor elektoral. (Restaurant “Vapiano” Mitrovicë).

Klinika e Onkologjisë dhe Shoqata e Onkologëve të Kosovës mbajnë aktivitet me rastin e Ditës Botërore kundër Kancerit. (Klinika e Onkologjisë në QKUK, ora 12:00)

Kandidati për kryeministër nga LDK, Avdullah Hoti mban disa aktivitete zgjedhore.

Agjenda:

Ora: 12:30 – Klinë, Restaurant Arberi

Ora: 13:45 – Istog, Kompleksi “Ibrahim Rugova”

Ora: 15:15 – Pejë, Hotel Dukagjini

Ora: 16:30 – Deçan, Restaruant Sëiss

Ora: 17:45 – Junik, Restaurant “Gjeravica”

OJQ AKTIV mban konferencën “Komunitetet jo-shumicë në Kosovë gjatë krizës pandemike”.(Platforma Zoon https://us02ëeb.zoom.us/j/88331906370,  ora 14:00)

Kryetari i PDK-së dhe kandidati për kryeministër Enver Hoxhaj, do të mbajë takime me qytetarë në tri komuna të Kosovës.

Agjenda:

16:00 – Gjakovë, në Hotel Pashtrik

17:00 – Deçan, Shkolla Fillore, fshati Isniq

18:30 – Rahovec, në Shtëpinë e Kulturës

Mbahet festivali  “Entropy”- Festivali mjedisor për prosperitet të përbashkët. (Kino “Armata”, Prishtinë, ora 18:00)

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: