Ngjarjet e datës 4 korrik

Ngjarjet e datës 4 korrik

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi pret në takim delegacione nga shtetet e Finlandës dhe Irlandës, të kryesuara nga ministrja e Finlandës për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e Pronësisë, Tytti Tuppurainen dhe ministri i Shtetit për Çështjet Evropiane të Irlandës, Thomas Byrne. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 08:45, pas takimit do të ketë konferencë për media)


UBT hap festivalin ndërkombëtar të dijes “Global UBT Fest 2022”. (Parku Shkencor Inovativ i UBT-së,  Lipjan, ora 18:00)

Video