Ngjarjet e datës 4 dhjetor

Ngjarjet e datës 4 dhjetor

“Marakli t’biçikllave” organizon marsh kundër Dhunës ndaj Grave dhe Vajzave. (Nisja nga sheshi “Zahir Pajaziti”, Prishtinë, ora 11:00)


Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Financave Hekuran Murati dhe atë të Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi prezantojnë buxhetin 2023,para qytetarëve në Gjakovë. (Shkolla e Muzikës “Prenk Jakova, ora 15:00)

Video