Ngjarjet e datës 4 dhjetor

Ngjarjet e datës 4 dhjetor

Federata e Pingpongut mban garën TOP 12 për senior. (Pallati i Rinisë në Prishtinë, ora 10:00)

Me rastin e 23 vjetorit të rënies heroike të tetë dëshmorëve në Pashtrik, bëhen homazhe në kompleksin memorial në Krushë e më pas edhe në vendrënien e tyre në Pashtrik. (Ora 10:30)


Shoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” dhe Komuna e Vushtrrisë organizojnë ceremoninë e vendosjes së gurthemelit të Shtëpisë për Qëndrim Ditor për të Moshuar dhe Kuzhinës humanitare në qytetin e Vushtrrisë. (Vushtrri, te Tregu, ora 13:00)

Mbahet ceremoninë e ndarjes së shpërblimeve të edicionit të tretë të Prishtina International Theater Festival, PITF2021. (Teatrin Kamertal AAB, ora 20:30)

Lexo edhe

Video