Ngjarjet e datës 29 korrik

Ngjarjet e datës 29 korrik

Kuvendi Komunal i Rahovecit mban mbledhjen e rregullt, e shtata për vitin 2020. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal, Rahovec, ora 10:00)

Ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu raporton para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. (Salla C301 KK, ora 10:00)

Mbahet mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit “COVID-I9” nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës. (Salla N10 KK, ora 10:00)


Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 11:00)

Mbahet ceremonia  e fillimit të punimeve për Rregullimi i sheshit “Adem Jashari” – Vushtrri. ( Hyrja e Sheshit “Adem Jashari”, ora 13:00)

Komisioni për Shëndetësi shqyrton në parim projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 në territorin e Republikës së Kosovës (Salla N10 KK, ora 13:00)

Zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës në futboll, ndërmjet Prishtinës dhe Ballkanit. (Stadiumi “Fadil Vokrri”, ora 17:45)

Lexo edhe

Video

error: