Ngjarjet e datës 22 janar

Ngjarjet e datës 22 janar

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti bën homazhe te Kompleksi Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. (Kompleksi Memorial, ora 09:00)


Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë ndan çmimet vjetore në fushën e mbrojtjes dhe shërbimeve sociale, me fokus në mbrojtjen e fëmijëve në Kosovë për vitin 2021. (“Vendum”, rruga Tringë Smjali, ora 10:00).

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës organizojnë ditën e dytë të “Tryeza e Sportit”. (Hotel “Brezovica”, ora 12:30)

Lexo edhe

Video