Ngjarjet e datës 19 gusht

Ngjarjet e datës 19 gusht

Shënohet Dita e Rinisë në Ferizaj. (Restaurant “Bifurkacioni, ora 10:00)

Komuna e Mitrovicës organizon ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të komunës dheShoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”. (Hotel Palace në Mitrovicë, ora 10:00)


Mbahet ceremonia solemne e vënies se gurthemelit të ndërtesës së re të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare “Dr.Nexhat Çuni” tek ish objekti i KRU “Mitrovica”. (Rruga “Bislim Bajgora” Mitrovicë, ora 12:00)

Beerfest Kosova ‘22, rikthehet sonte dhe më 20, 21 gusht. (Parkingun prapa Pallatit të Rinisë në Prishtinë)

Video