Ngjarjet e datës 17 korrik

Ngjarjet e datës 17 korrik

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan mban Konventën përgatitore për zgjedhjet e 17 tetorit, ku edhe do të zyrtarizohet kandidati për kryetar të Komunës. (Dega e LDK-së në Gjilan, ora 10:00)


Shënimi i “Epopesë së UÇK-së të korrikut 1998”, në komunën e Rahovecit bëhen homazhe te Muri i Pikëllimit dhe vend rëniet e dëshmorëve: Abdullah Bugari dhe Gëzim Hamza. (Komuna e Rahovecit, 10:00)

Komuna e Vushtrrisë lanson platformën “Invest in Vushtrri”. (Kalaja e Vushtrrisë, ora 11:00)

Lexo edhe

Video

error: