Ngjarjet e datës 16 gusht

Ngjarjet e datës 16 gusht

Oda Ekonomike e Kosovës në bashkëpunim me Platformën CiviKos, do të mbajë konferencë për media. (OEK, ora 10:00)

Mbahet ceremonia e nënshkrimit të memorandumit të  bashkëpunimin mes të MZHR-së dhe CARITAS. (Objekti i ish-Rilindjes kati i 10, Kabineti i ministrit, ora 11:00)


Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, kryetarët aktualë të komunave që udhëhiqen nga AAK dhe kandidatët e AAK-së për kryetarë komunash mbajnë konferencë të përbashkët për media. (Selia Qendrore e AAK-së Prishtinë, ora 13:00)

Kosova U16 meshkujt luajnë kundër Maltës në FIBA European Challenger. (Pallati i Rinisë dhe Sportit Prishtinë, ora 17:00)

Video

error: