Ngjarjet e datës 11 qershor

Ngjarjet e datës 11 qershor

Në të gjitha shkollat, ora e parë e mësimit i kushtohet 12 qershorit – Ditës së Paqes. (Shkollat në Kosovë, ora 08:00)

Partia Socialdemokrate mban aktivitet. (Pranë Rektoratit të UP-së, Prishtinë, ora 09:30)

Kuvendi mban seancë plenare. Kryeministri Albin Kurti raporton për dialogun me Serbinë. (Salla e seancave plenare, ora 10:00)

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve (KOMF) në partneritet me Terre des hommes, mban punëtorinë për gazetarët dhe profesionistët për mbrojtjen e fëmijëve me temë “Raportimi i mediave bazuar në standarde dhe interesin më të mirë të fëmijës”. (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 10:00)

Departamenti për Politikë të Jashtme i LDK-së, organizon tryezë diskutimi me temën “Fuqizimi i sovranitetit dhe pavarësisë së Kosovës”, me David Philips. (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 11:00)

Parlamenti Studentor i UP-së “Hasan Prishtina”, mban aktivitet para objektit të Kishës Ortodokse serbe. (Kampusi i UP-së, ora 11:00)

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, mban konferencë për medie, flet për punën që është bërë në MAShTI prej kohës që ka marrë detyrën si Ministre. (Objekti i MAShTI, ora 12:00)


Aktivitete për nder të 14 Qershorit, Ditës së Çlirimit të komunës së Rahovecit.

Agjenda e  aktiviteteve:

Ora 12:30- Zbulimi i pllakës përkujtimore në shtëpinë bazë të UÇK-së në fshatin Krushë e Madhe

Ora 13:00 – Zbulimi i pllakës përkujtimore në shtëpinë bazë të UÇK-së në fshatin Celinë

Ora 17:00 –  Gara sportive në futboll të vogël- Palestra Sportive“Mizahir Isma”.

Komuna e Prizrenit hap ekspozitën “Salloni Pranveror i Artit” për nder të Festave të Qershorit. (Kino Europa, Prizren, ora 13:00)

Mbahet koncerti i Orkestrës së Filharmonisë të Universitetit të Arteve të Bukura të Tiranës “Ibrahim Madhi” solist Kastriot Tusha. (Salla e Kino Lumbardhit, Prizren, ora 19:00)

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.