Ngjarjet e datës 10 dhjetor

Ngjarjet e datës 10 dhjetor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në takimin e radhës të përbashkët me kryetarët e Komunave të Republikës së Kosovës. Në takim marrin pjesë edhe ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, si dhe ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli. (Hotel Grand Prishtina, Salla Kongresi, ora 10:00)


Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Selia qendrore të AAK-së, ora 13:00) 

Në përvjetorin e vdekjes së artistit Avdush Hasani, do të shfaqet filmi “PIKNIKU” me regji të Emin Halilit, në nderim të jetës së artistit llapjan. (Teatri i qytetit në Podujevë, ora 17:00)

Lexo edhe

Video