Ngjarjet e datës 1 gusht

Ngjarjet e datës 1 gusht

Komuna e Vushtrrisë mban konferencë për media. (Ndërtesa e Komunës, ora 12:00)

Në kuadër të Panairit të Librit, organizohet takim me poetin Xhevdet Bajraj. (Holli i Teatrit Kombëtar, Prishtinë, ora 13:00)


Mbahet edicioni i 70-të i kërcimeve nga Ura e Fshejt. (Ura e Fshejt, ora 16:00)

Mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden. Merr pjesë presidentja Vjosa Osmani dhe ambasadori i ShBA-së, Philip Kosnett. Ndërsa përmes një video-mesazhi, të pranishmëve do t’iu drejtohet presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden. (Oborri në hyrje të objektit të Kuvendit, ora 18:30)

Lexo edhe

Video

error: