Ngjarjet e datës 1 dhjetor

Ngjarjet e datës 1 dhjetor

Mbahet mbledhja inaguruese e kuvendit të ri komunal të Deçanit. (Salla e Kuvendit Komunal objekti i Komunës Deçan, ora 10:00)

Agjenda për inaugurimin e kryetarit të Komunës së Ferizajt Agim Aliu:

-09:00 – Homazhe te Varrezat e Dëshmorëve të Kombit

-10:00 – Seanca inauguruese, Kuvendi i Komunës

EULEX dhe OJQ Zensko Pravo/Të Drejtat e Grave/Women’s Rights organizojnë diskutimin për manipulimin mendor dhe keqtrajtimin psikologjik si elemente të dhunës në familje. (Hotel “Emerald”, ora 10:00)


Mbahet mbledhja inauguruese e Kuvendit të Komunës së Malishevës, ku do të bëjnë betimin anëtarët e Kuvendit dhe kryetari Ekrem Kastrati.(Salla e mbledhjeve të KK të Malishevës, ora 10:00)

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit e Kosovës mban konferencë të jashtëzakonshme për media. (Te Rilindja, kompleksi III nr. 42, kati i parë, zyrat 106/107, ora 12:00)

ADMOVERE promovon raportin “Strategjitë në fushë e arsimit të lartë në Kosovë”. (KultPlus Caffe Gallery rruga “Isa Boletini”, soliteri 3/2-1, te Fontana, “Ulpianë”, ora 13:00)

Grupi Parlamentar i AAK-së organizon tryezën me temën “Ngritja enorme e çmimeve dhe jo stabiliteti ekonomik”.  (Kuvendi i Kosovës, salla N-506, ora 13:00) 

Hapet ekspozita vjetore e anëtarëve të Asociacionit të artistëve vizualë të Kosovës. (Galeria e Fakultetit të Arteve, Prishtinë, ora 19:15)

Lexo edhe

Video

error: