Nga sot, banorët e Nju-Jorkut marrin 100 dollarë për dozën e parë të vaksinës

Nga sot, banorët e Nju-Jorkut marrin 100 dollarë për dozën e parë të vaksinës

Duke filluar nga sot, çdo njujorkez që merr dozën e parë të vaksinës do të marrë një dhuratë prej 100 dollarë.


Kryebashkiaku Bill de Blasio njoftoi të mërkurën një nxitje të re për vaksinimin që stimulon qytetarët të marrin dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19.

Nxitja me vlerë 100 dollarë është e vlefshme për të gjithë qytetarët dhe punonjësit që nuk kanë marrë ende dozën e parë, raporton CNN.

Lexo edhe

Video

error: