Neymar u vonua në takimin e Kombëtares braziliane për shkak të problemit me avionin

Neymar u vonua në takimin e Kombëtares braziliane për shkak të problemit me avionin

Neymar dhe Marquinhos u vonuan në ditën e parë të mbledhjes së Brazilit para Kupës së Botës për shkak të një problemi me fluturimin e tyre nga Parisi në Torino, ku Brazili po mban një kamp pesë-ditor përpara se të fluturojë për në Doha.

Të 26 lojtarët në skuadër do të paraqiteshin në qendrën stërvitore të Juventusit këtë mëngjes, por Neymar dhe Marquinhos, të cilët luajnë për PSG-në, u vonuan pasi avioni duhej të ndërrohej për shkak të problemeve mekanike.


Dyshja mbërriti pasdite ndërsa trajneri Tite drejtoi seancën e parë stërvitore me stërvitje të lehta, ku përfshiheshin 14 lojtarë që nuk luajtën për klubet e tyre në fundjavë. Neymar dhe Marquinhos iu bashkuan lojtarëve të tjerë në palestër në fund të stërvitjes.

Sipas stafit stërvitor të Brazilit, plani është që të shfrytëzohen dy ditët e para në Torino për të vlerësuar gjendjen fizike të lojtarëve. Ata synojnë të zhvillojnë seancën e parë të plotë stërvitore në fushë të mërkurën.

Brazili është në Katar në grupin G me Zvicrën, Kamerunin dhe Serbinë.

Lexo edhe

Video