Neymar sërish në telashe me autoritetet e Brazilit

Neymar sërish në telashe me autoritetet e Brazilit

Futbollisti i Brazilit Neymar është në qendër të një stuhie të re polemikash pasi disa media braziliane raportuan se ai organizoi një mbrëmje të madhe të Vitit të Ri pavarësisht nga pandemia e koronavirusit.

Acelmo Goes, një kolumnist për gazetën “O Globo”, pohoi se sulmuesi i Paris Saint-Germain po pret 500 njerëz për një aheng gjatë një jave në rezidencën e tij luksoze buzë plazhit afër Rio de Janeiro që filloi të Shtunën dhe do të zgjasë deri në ditën e Vitit të Ri.

Brazili ka pësuar numrin e dytë më të madh të vdekjeve të lidhura me Covid-19 në botë me më shumë se 191,000, ndërsa 7.4 milionë njerëz kanë marrë virusin, përcjell KosovaPress.

Neymar, i cili nuk është i panjohur për polemikat mbi festat e tij, thuhet se instaloi edhe pajisje izoluese të zërit për t’u përpjekur të shmangte shqetësimin e fqinjëve të tij.


Telefonat celularë të mysafirëve thuhet se do të konfiskohen në derë për të parandaluar çdo provë që gjen rrugën e saj në mediat sociale.

Përfaqësuesit e Neymar mohuan thashethemet, duke lëshuar një deklaratë ku thuhet se nuk do të kishte asnjë festë në vilën e Neymar.

Vila e Neymar është në Mangaratiba, një qytet i vogël në një zonë të vendpushimeve luksoze bregdetare në shtetin Rio de Janeiro.

Bashkia lokale e qytetit ka lutur rreth 41,000 banorët e saj të mos mbajnë festa të fundvitit dhe ka ngritur pengesa për të parandaluar mbledhjen e njerëzve.

“Ne nuk kemi ndonjë informacion në lidhje me këtë festë,” tha bashkia e qytetit në një deklaratë dërguar për “AFP”.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.