Nevojiten penalltitë për ta përcaktuar fituesin e FA Cup

Nevojiten penalltitë për ta përcaktuar fituesin e FA Cup

Ka përfunduar koha e rregullt dhe vazhdimet në stadiumin “Wembley” të Londrës, ku Chelsea dhe Liverpooli ende nuk e kanë gjetur golin.


Pas plot 120’ minutave lojë të zhvilluara, Chelsea ka barazuar 0:0 me Liverpoolin, ku tani ndeshja shkon drejt penalltive për ta përcaktuar fituesin e trofeut të FA Cup, përcjell KosovaPress.

Të dy skuadrat treguan lojë të bukur gjatë këtyre minutave, por që rezultati në fund është i barabartë 0:0.

Lexo edhe

Video