Nesër një ditë e mbushur me derbi në ligat kryesore evropiane

Nesër një ditë e mbushur me derbi në ligat kryesore evropiane

Pas pauzës për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare, nesër dhe pasnesër rikthehen ndeshjet nga kampionatet kryesore evropiane dhe në program për t’u zhvilluar janë një numër i madh ndeshjeve shumë të rëndësishme, raporton KosovaPress.

Më poshtë po i rendisim ndeshjet kryesore të ditës së nesërme sipas kampionateve:

Liga angleze:

Everton – Liverpool – ora 13:30

Chelsea – Southampton – ora 16:00

Manchester City – Arsenal – ora 18:30

Neëcastle United – Manchester United – ora 21:00

Liga spanjolle:

Celta Vigo – Atletico Madrid – ora 16:00


Real Madrid – Cadiz – ora 18:30

Getafe – Barcelona – 21:00

Liga gjermane:

Freiburg – Ëerder Bremen – ora 15:30

Hoffenheim – Borussia Dortmund – ora 15:30

Arminia Bielefeid – Bayern Munich – ora 18:00

Liga italiane:

Napoli – Atalanta – ora 15:00

Inter – Milan – ora 18:00

Sampdoria – Lazio – ora 18:00

Lexo edhe

Video