Nesër mot i vranët dhe me shi

Nesër mot i vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik njofton se të dielën mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët.


Vranësirat herë-herë parashihen të shoqërohen me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-7 m/s.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: