Nesër miqësorja mes Kosovës A dhe Kosovës U20 në basketboll

Nesër miqësorja mes Kosovës A dhe Kosovës U20 në basketboll

Kombëtarja A e Kosovës në basketboll do të zhvillojë nesër një ndeshje miqësore me Kosovën e grupmoshave U20, e vlefshme kjo për testimin e dy ekipeve nacionale në prag të ndeshjeve të tyre ndërkombëtare.

Përballja do të zhvillohet nesër me fillim nga ora 19:30, në palestrën e vogël të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.


Ndërkaq, më 30 qershor Kosova A do të përballet me Danimarkën në kuadër të parakualifikimeve për FIBA Eurobasket 2025.

Në anën tjetër, Kosova U20 është në fazën përgatitore për pjesëmarrje në FIBA U20 Kampionatin Evropian, Divizioni B që do të mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë prej 15 deri më 24 korrik.

Lexo edhe

Video