Nesër fillon asfaltimi i rrugës “Muharrem Fejza”

Nesër fillon asfaltimi i rrugës “Muharrem Fejza”

Rruga “Muharrem Fejza” në Prishtinë e cila tash e sa kohë bëri që qytetarët e kësaj ane të ballafaqohen me probleme të shumta, si duket është drejtë përfundimit të telasheve.

Të martën do të fillojë asfaltimi i kësaj rruge, punime të cilat do të vazhdojnë edhe të mërkurën.


Kështu kanë bërë të ditur nga Komuna e Prishtinës nëpërmjet një komunikate për medie.

“Nesër me datë 12.10. 2021 si dhe pasnesër me datë 13.10.2021, do të asfaltohet rruga ‘Muharrem Fejza’, prandaj bëjmë apel për qytetarët që të mos parkojnë veturat, ose ata që kanë të parkuar veturat në atë rrugë të i largojnë. Kërkojmë mirëkuptim nga qytetarët për këtë kërkesë. Ju lusim të publikoni si njoftim për qytetarët”, thuhet në komunikatën për medie të Komunës së Prishtinës.

Lexo edhe

Video

error: