Nëse raportet me Lampardin nuk rregullohen, Kante ka një ëndërr për të ardhmen

Nëse raportet me Lampardin nuk rregullohen, Kante ka një ëndërr për të ardhmen

Tensionet ndërmjet Frank Lampard dhe N’Golo Kante mund ta detyrojnë reprezentuesin nga Franca që të largohet nga Chelsea dhe ëndrra e tij është që t’i bashkohet Real Madridit.

“La Parisien” raportoi se Lampard nuk i dha leje mesfushorit që t’i bashkohet një feste të mikut të tij dhe kjo nuk u prit mirë nga 29 vjeçari.


Më tutje, gazeta franceze shkruan se Kante ëndërron të luaj në “Santiago Bernabeu”, por gjiganti i La Ligas ende nuk ka treguar ndonjë interesim për ish-lojtarin e Leicester Cityt.

Kante ka kontratë me Chelsean deri në vitin 2023 dhe agjenti i tij beson se ai mund të largohet me lehtësi gjatë afatit kalimtar veror të vitit 2021.

Lexo edhe

Video

error: