Nëse nuk e keni parë Infantinon të ekzekutojë një goditje nga këndi, duhet ta shihni (VIDEO)

Nëse nuk e keni parë Infantinon të ekzekutojë një goditje nga këndi, duhet ta shihni (VIDEO)

Nëse nuk e keni parë presidentin e FIFA-s, Gianni Infantinon duke ekzekutuar një goditje këndi, atëherë ju nuk duhet ta humbisni këtë moment. Do të shokoheni.

52-vjeçari i ka lënë fansat të habitur me teknikën e tij të futbollit, me një video që shfaqet duke ekzekutuar një goditje këndi, raporton KosovaPress.

Në atë që duket të jetë një ndeshje bamirësie, presidenti i FIFA-s mund të shihet duke bërë një goditje këndi, ku videoja e tregon atë duke ulur topin përpara se të bëjë disa hapa prapa. Ai shikon topin dhe pastaj shikon lart, duke shpresuar të zgjedhë një shok skuadre.


Infantino, me shiritin e kapitenit, vrapon në mënyrë të pahijshme drejt topit dhe e gjuan direkt jashtë lojës.

Momentin në fjalë e gjeni më poshtë.

Photos of Football on Twitter: “Here is FIFA president Gianni Infantino taking a corner kick… https://t.co/HuUeM4PQuI” / Twitter

Lexo edhe

Video