Nëntë ushqime që stomaku i irrituar i toleron mirë

Nëntë ushqime që stomaku i irrituar i toleron mirë

Nëse pini pak çaj mente, do t’ju ndihmojë me ngërçet dhe gazrat. Mente gjithashtu relakson zonën e tensionit të lartë midis ezofagut dhe stomakut, kështu që mund të shkaktojë acid te disa njerëz. Në rast se vuani shpesh nga acidi, çaji i kamomilit ose ndonjë çaj i ngjashëm bimor qetësues duhet t’ju ndihmojë. Shmangni çamçakëzët pa sheqer pasi ëmbëlsuesit artificialë shkaktojnë gazra, fryrje dhe gulçim.

Kosi – kosi më i zakonshëm i pa ëmbëlsuar është i mirë për dhimbjet e stomakut dhe gazrat, por probiotikët e tij ndihmojnë edhe në diarrenë antibiotike. Kjo për shkak se kosi fut në trup bakteret e shëndetshme të stomakut, të cilat gjithashtu reduktojnë dhimbjet në zonë.

Uthulla e mollës – mund të zgjidhë problemet e tretjes në rast se ato shkaktohen nga mungesa e acidit në stomak dhe duke qenë se është mjaft e fortë, mjafton të përzieni një ose dy lugë gjelle me ujë të ngrohtë dhe të shtoni pak mjaltë. Uthulla e mollës përmban gjithashtu vitamina B dhe C.

Orizi – është një ushqim që tretet lehtë dhe rrit përthithjen e lëngjeve. Orizi, në rast diarreje, mund ta kthejë jashtëqitjen në një gjendje normale dhe gjithashtu ndihmon me një ndjenjë të pakëndshme në stomak falë niseshtesë që ngjitet në mukozën e stomakut.


Xhenxhefili – mund të ndihmojë me të vjella ose të përziera. Përzieni fetat e xhenxhefilit me ujë të vluar dhe lëreni të zhyten për disa minuta. Sigurisht, mund të blini lehtësisht edhe çaj xhenxhefili.

Lëngu i Aloes – Aloe Vera është një bimë që përdoret për të lehtësuar djegiet, por është e mirë edhe për acidet dhe sëmundjet e tjera të stomakut. Lëngu i Aloe Verës do të largojë gjithashtu toksinën nga trupi, por kini parasysh se mund të veprojë edhe si laksativ, në varësi të sasisë që pini.

Bananet – ju pëlqejnë apo jo bananet, ato janë të mira për stomakun e shqetësuar dhe normalizimin e jashtëqitjes në rast diarreje. Bananet përmbajnë edhe kalium, i cili është shumë i dobishëm nëse nuk keni mundur të hani për një kohë për shkak të sëmundjes.

Kopër – ka një përqendrim të lartë të antioksiduesve dhe funksionon shkëlqyeshëm kur shqetësohet nga gazrat dhe gjithashtu largon toksinën nga trupi. Thjesht hani gjysmë luge çaji fara kopër ose hani kopër të freskët kur vuani nga fryrja e barkut.

Tost – thuajse nuk ka kuptim të përmendim dolli sepse të gjithë e dinë tashmë, por ne gjithsesi do ta shtojmë në listë. Tosti është i mrekullueshëm kur keni probleme me stomakun. Përhapeni me pak reçel ose marmelatë dhe një vakt i tillë nuk do të shqetësojë stomakun, dhe do t’i sigurojë trupit sheqer esencial dhe lëndë të tjera ushqyese.

Lexo edhe

Video