Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi për Atashetë Kulturorë

Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi për Atashetë Kulturorë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla dhe ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi kanë nënshkruar memorandum të bashkëpunimit për Atashetë Kulturorë.

Ministrja, Haradinaj-Stublla tha se me anë të këtij memorandumi, do të ngritet shkalla e shërbimit për ngritje nivelit të diplomacisë në nivel kulturorë.


Ndërkaq, ministrja Dumoshi tha se me emërimin e atasheve kulturorë, kultura e vendit do të përçohet në gjitha vendet përmes formave të ndryshme.

Emërimi i Atashetë Kulturorë do të fillojë në vitin 2021.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: