Nëna rrahu fëmijët dhe anëtarët tjerë të familjes në Podujevë

Nëna rrahu fëmijët dhe anëtarët tjerë të familjes në Podujevë

Një grua është arrestuar në Podujevë pasi kishte rrahur fëmijët e saj e më pas kishte ushtruar dhunë edhe ndaj familjarëve të tjerë të familjes.

Policia e Kosovës ka njoftuar se ajo është arrestuar të hënë rreth orës 16:00.


Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa me vendim të prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar e dyshuara femër kosovare, pasi që e njëjta ka ushtruar dhunë fizike ndaj fëmijëve të saj, e me pas edhe ndaj anëtarëve tjerë të familjes. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa e dyshuara me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Lexo edhe

Video

error: