Në Tiranë hapet panairi ndërkombëtar i biznesit “Klik Ekspo Group”

Në Tiranë hapet panairi ndërkombëtar i biznesit “Klik Ekspo Group”

Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë është bërë hapja e panairit më të madh ndërkombëtar të biznesit “Klik Ekspo Group”.

Për herën e 27-të, shumë vende të Ballkanit në Shqipëri po sjellin një manifestim tregtar për ringjallje sociale dhe rimëkëmbje ekonomike. Ky panair po mbështetet edhe nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress.

Presidenti i këtij panairi, Luan Muhametaj tha se në tri katet e pallatit të kongreseve po përfaqësohen biznese nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia Veriore, Serbia e Bosnjë-Hercegovina.


Kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj tha se duhet të prodhohen më shumë të mira se sa janë mundësitë për konsum. Sipas tij, në këtë formë do të fuqizohet ekonomia.

“Vizioni i kryeministrit Edi Rama për Ballkan të hapur, nuk është propozimi që të jemi dakord në gjithçka. Tirana do të jetë vitin e ardhshëm kryeqyteti i rinisë. Jemi sot për të fokusuar për të ardhmen”, u shpreh ai.

Panairi i biznesit “Klik Ekspo Group” do të qëndrojë i hapur deri më datën 4 dhjetor.

Lexo edhe

Video

7 Comments

Komentet janë të mbyllura.