Në rast të kualifikimit, Drita do të përfitojë një shumë të madhe parash

Në rast të kualifikimit, Drita do të përfitojë një shumë të madhe parash

Drita do të përfitojë një bonus prej 250 mijë dollarësh nga UEFA, nëse do të fitojë ndeshjen e sotme ndaj Linfield, e cila është finalja e fazës preliminare të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve.

Ky është një motiv i jashtëzakonshëm për skuadrën e gjilanase, e cila është në kërkim të një suksesi tjetër pas fitores ndaj Inter d’Escaldes në ndeshjen e parë.


Ndeshja do të zhvillohet sot prej orës 18:00, derisa gjilanasit janë ende në pritje të konfirmimit nga UEFA për dy futbollistët, Fidan Gërbeshi dhe Bujar Shabani, të cilët nuk dihet nëse do të luajnë.

Pavarësisht se kanë rezultuar negativë në teste, dyshja ende nuk e ka marrë lejen për të luajtur në këtë sfidë, pas mungesës në ndeshjen e parë.

Lexo edhe

Video

error: