Në rast humbjeje Realin e pret Europa League, formacionet zyrtare Real Madrid – B. Gladbach

Në rast humbjeje Realin e pret Europa League, formacionet zyrtare Real Madrid – B. Gladbach

Pjesë e grupit më të paparashikuar të Ligës së Kampionëve, pra Grupit B, janë edhe Real Madridit dhe Borussia Munchengladabch të cilët luajnë kundër njëra-tjetrës sonte më fillim nga ora 21:00 në “Santiago Bernabeu”.

Të dy skuadrat kërkojnë fitore dhe njëkohësisht do të jenë më një sy tek sfida ndërmjet Interit dhe Shakhtar Donetskit, përcjell KosovaPress.


Ja formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Ramos, Varane, Kroos, Modric Benzema, Casemiro, Lucas V, Vinicius Jr, Rodrygo, Mendy

B. Gladbach: Somer, Kramer, Thuram, Stindl, Plea, Wendt, Lainer, Ginter, Elverdi, Neuhaus, Embolo

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.