Në prani të tifozëve në “Fadil Vokrri” Prishtina kërkon fitore ndaj Connahs

Në prani të tifozëve në “Fadil Vokrri” Prishtina kërkon fitore ndaj Connahs

Prishtina do ta zhvillojë sot ndeshjen e parë të raundit të dytë të Ligës së Konferencave dhe do të ballafaqohet me skuadrën kampione të Uellsit, Connahs.


Kampioni i Kosovës në futboll kërkon fitore në ballafaqimin e parë që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë dhe për herë të parë që nga koha kur hynë në fuqie rregullat e pandemisë Covid-19 ndeshja do të zhvillohet ë prani të tifozëve të cilët do ta mbushin 30 përqind të kapacitetit të stadiumit, shkruan KosovaPress.

Trajneri i Prishtinës Zekirja Ramadani para ndeshjes deklaroi se skuadra e tij do të jap maksimumin për të kaluar në raundit tjetër të Ligës së Konferencave, madje duke hequr dorë nga loja e bukur vetëm për të arritur këtë objektiv.

Lexo edhe

Video

error: