Në kërkim të këndelljes, Juventusi kërkon fitore ndaj Salernitanas, formacionet zyrtare

Në kërkim të këndelljes, Juventusi kërkon fitore ndaj Salernitanas, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Salernitanas dhe Juventusit, e vlefshme për xhiron e 15-të të kampionatit italian, Serie-A.

Salenitana është skuadra e fundit në tabelë me vetëm tetë pikë pas 14 ndeshjeve ndërsa Juventusi vjen pas humbjes së hidhur nga Atalanta me rezultat 1-0 dhe trajneri Maximiliano Allegri është nën presion të madh për shkak se “Zonja e Vjetër” vazhdon të jetë poshtë renditjes tabelare, pra në vendin e shtatë me 21 pikë, shumë larg skuadrave të kreut të tabelës.


Këto janë formacionet zyrtare:

SALERNITANA (3-4-3) : Belec; Veseli, Gyomber, Gagliolo; Kechrida, L. Coulibaly, Capezzi, Ranieri; Zortea, Simy, Bonazzoli.

JUVENTUS (4-2-3-1) : Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Chiellini, Pellegrini; Bentancur, Locatelli; Kulusevski, Dybala, Bernardeschi; Kean

Lexo edhe

Video

error: