Në grupin e Kosovës, Spanja dhe Suedia ballafaqohen për vendin e parë

Në grupin e Kosovës, Spanja dhe Suedia ballafaqohen për vendin e parë

Sfida më e rëndësishme e grupit B, ku bën pjesë edhe Kosova do të jetë ajo ndërmjet Spanjës dhe Suedisë.

Këto dy skuadra janë në luftë direkte për vendin e parë në këtë grup. Spanja e kryeson momentalisht grupin me 16 pikë, vetëm një më shumë se Suedia që gjendet në vendin e dytë, përcjellë KosovaPress.

Kjo ndeshja fillon nga ora 20:45 dhe zhvillohet në stadiumin “La Cartuja” në Sevillë.


Formacionet e mundshme janë këto:

Spanja: (4-3-3): Simon; Carvajal, Laporte, Martinez, Gaya; Gavi, Busquets, Koke; Sarabia, Morata, Olmo

Suedia: (4-4-2): Olsen; Krafth, Lindelof, Nilsson, Augustinsson; Kulusevski, Ekdal, Kristoffer Olsson, Forsberg; Isak, Ibrahimovi

Lexo edhe

Video

error: