Ndihmësi i Depp thotë se aktori ka goditur Heard në kokë

Ndihmësi i Depp thotë se aktori ka goditur Heard në kokë

Ndihmësi i Johnny Depp tha se aktori dyshohet se e goditi Amber Heard në kokë, sipas dokumenteve gjyqësore të pavulosura.

Mesazhet e dërguara në vitin 2014 nga punonjësi i atëhershëm i aktorit, Stephen Deuters, thuhet se kanë detajuar se si aktori me sa duket sulmoi aktoren e ‘Aquaman’, 36-vjeç, në një avion privat.

Përmendja e tyre u ndalua nga gjyqi i ish-çiftit për shpifje, por janë bërë publike në kuadër të më shumë se 6000 faqesh të dokumenteve të pavulosura nga çështja, e cila u publikua gjatë fundjavës.

Deuters thuhet se i ka shkruar Heard-it për Depp-in: “Nëse dikush do të ishte vërtet i sinqertë me të se sa keq ishte vërtet, ai do të tmerrohej”.

“Më vjen keq që ai nuk ka një mënyrë më të mirë për të ditur seriozitetin e veprimeve të tij dje. Për fatin tim të keq i kujtoj të plotë, me detaje të plota, gjithçka ka ndodhur. Ai ishte i tmerruar, kur i thashë se të goditi me shkelma, ai qau.”


Sipas dokumenteve të pavulosura, Depp (59), i penduar i dërgoi mesazh Heard-it për incidentin.

“Edhe një herë e gjej veten në një vend turpi dhe keqardhjeje. Natyrisht që më vjen keq… Nuk do ta bëj më kurrë… Sëmundja ime u zvarrit disi dhe më kapi… Ndihem shumë keq që të zhgënjeva,” citohet të ketë thënë aktori.

Në mesazhet e tjera të mbajtura nga Heard, aktori i “Pirates of the Caribbean” sërish kërkoi falje dhe e quajti veten “të egër” dhe “i çmendur”.

Firma ligjore që përfaqëson Depp, Brown Rudnick, tha se nuk kishin mundur të gjenin asnjë regjistrim të teksteve në iCloud të aktorit.

Ata shtuan se kishin shqyrtuar nëse ishin fshirë dhe deklaruan në dokumentet e gjykatës se mesazhet “mungojnë”.

Mesazhet në lidhje me incidentin e supozuar të shkelmimit u prezantuan në gjyqin për shpifje të ish-çiftit në Britaninë e Madhe, por u konsideruan të papranueshme nga gjykatësi në çështjen e Virxhinias që zgjati për gjashtë javë, e cila përfundoi në favor të Depp.

Lexo edhe

Video