Ndeshjet e Premier Ligës/Këto janë rezultatet e pjesëve të para

Ndeshjet e Premier Ligës/Këto janë rezultatet e pjesëve të para

Kanë përfunduar pjesët e para në tri ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Premier Ligën angleze, ku kemi disa rezultate interesante.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara, skuadra e Crystal Palace gjen vetën në epërsi prej 3:0 kundër Norwichit të Milot Rashicës, përcjell KosovaPress.

Po ashtu, skuadra e West Ham e gjen vetën në epërsi kundër Watfordit, ku rezultati momental i ndeshjes është 2:1.

Ndërkaq, në përballjen mes Southampton dhe Tottenham rezultati momentalisht është i barabartë 1:1, ku vendasit janë me një lojtarë më pak në fushë pas ndëshkimit me dy kartonë të verdhë të mbrojtësit Mohammed Salisu.


Rezultatet e pjesëve të para të ndeshjeve në Premier Ligën angleze i gjeni më poshtë.

Crystal Palace 3 – 0 Norwich City

Southampton 1 – 1 Tottenham

Watford 1 – 2 West Ham United

Lexo edhe

Video